SAMSUN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KONFEDERASYONU | 0 212 321 54 55 | İLETİŞİM
21 Ocak 2018 Pazar | Haberler
Yazı Boyutu
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş’ten 20 Ocak 1989 Mesajı.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş’ten 20 Ocak 1989 Mesajı.

Türk futbolunun acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için malatya yolculuğuna çıkan Samsunsporumuz  sabah saat 09:30 sularında Havza ilçemizde bir kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmıştı ve üç oyuncumuzu, teknik direktörümüzü, şoförümüzü kaybetmiştik.
Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise 6 ay komada kaldıktan sonra Sırbistan’da vefat etmişti.

    Son zamanlarda hazin günler yaşayan Samsun’un nazlı gelini samsunporumuzun yeniden eski mutlu günlerine geri dönmesi temennisi ile bahsi geçen elim kazada hayatını kaybeden spor şehitlerimiz muzaffer badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç, Asım Özkan ve Nuri Asan’a allahtan rahmet kederli ailelerine ve samsunspor camiasına yeniden başsağlığı dilerim..!! 
   Ayrıca hepimizi derin teessür içerisinde bırakan kazada yaralanan başta Emin Kar olmak üzere bütün futbol gazilerimizede Şükran’larımı sunarım..!!