SAMSUN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KONFEDERASYONU | 0 212 321 54 55 | İLETİŞİM
30 Eylül 2018 Pazar | Haberler
Yazı Boyutu
İstanbul Sultanbeyli’de Samsun Rüzgârları Esti

Dün akşam Sultanlar Sofrası (Bafra Pidecisi) inde Sultanbeyli Samsun Salıpazarılılar Derneğinin Yemekli Programı’na SAMKON Yönetimi ve bazı davetliler katıldılar.

Çok hoş bir ortamda geçen gecede Sultanbeyli Samsun Salıpazarılılar Derneği Başkanı Mehmet Candan yaptığı konuşmasında amaçlarının Samsunluların dayanışma içinde yaşamasını sağlamak ve kültürlerini yaşatmak olduğunu söyledi.

İstanbul`da çok sayıda Samsunlu olduğunu belirten Candan; Hemşerilerimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda çalışma yaparak önemli faaliyetler yapmak istiyoruz. Hemşerilerimizle daha çok bir arada olmak istiyoruz. Memleketimizin kültürünü yaşatarak daha çok dayanışma içinde olmayı amaçlıyoruz dedi.

Geceye Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’de telefon ile katılarak selamlama konuşması yaptı.

Ayrıca Gece’de Tuzla Belediyesi İmar Komisyonu ve Belediye Meclis Üyesi İbrahim Deniz, VEZDEF Genel Başkanı Ali Cengiz, Anadolu SADEF Genel Başkanı Halit Katı, SAMKON Genel Başkan Yardımcısı Türk Halk Müziği Sanatçısı Hüseyin Şimşek ve SAMKON Genel Başkanı Baş Danışmanı Sait Sever’de birer konuşma yaptılar. Birlik beraberlik konuşmalarının ardından Hüseyin Şimşeğin bir birinden güzel Türküleriyle gece son buldu.